W naszej firmie Rafik-Pol posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie optymalizacji kosztów dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej, dlatego też jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom kompleksowe i profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu najbardziej korzystnych propozycji. Wychodzimy naprzeciwko potrzebom naszych klientów – dzięki nam tania energia jest na wyciągniecie ręki!

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług w zakresie zmiany dostawcy energii, prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji. Nasz doradca będzie mógł przeanalizować dla ciebie aktualnie dostępne oferty i wskazać na te, które pozwolą ci na największe oszczędności.

Zadzwoń i porozmawiaj z specjalistą 530 030 603

Obecnie zmiana dostawcy prądu nie jest skomplikowaną procedurą, dlatego też wtedy, gdy chcesz płacić mniej za energię elektryczną, warto sprawdzić, jak dużo mogą zaoferować ci inni dostawcy energii. Klient może zmieniać dostawców w dowolnym momencie i dowolną liczbę razy. Poniżej prezentujemy procedurę zmiany dostawcy prądu krok po kroku.

1. Wybierz sprzedawcę i zawrzyj z nim umowę sprzedaży
Na twoim terenie działa jeden Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) oraz wielu sprzedawców, od których możesz kupować energię, dlatego nie musisz ograniczać się tylko do Operatora, ponieważ dostawcy prądu nierzadko mają bardziej atrakcyjne oferty.

Najwięksi polscy operatorzy to:

  • TAURON Dystrybucja S.A.
  • PGE Dystrybucja S.A.
  • RWE Stoen Operator Sp. z o.o.
  • ENERGA-Operator S.A.
  • ENEA Operator Sp. z o.o.

2. Wypowiedz dotychczasową umowę sprzedaży
Jeżeli jest to twoja pierwsza zmiana dostawcy energii, to zazwyczaj musisz wypowiedzieć umowę kompleksową, czyli taką, która obejmuje zarówno sprzedaż energii, jak i jej dystrybucję

3. Zawrzyj umowę o dystrybucję energii

Oprócz podpisania umowy z nowym sprzedawcą musisz zawrzeć umowę z dystrybutorem energii, który będzie dostarczał ci zakupioną energię. Ta umowa obowiązuje od dnia rozwiązania umowy kompleksowej. Istotne jest to, że umowę z dystrybutorem można zawrzeć na czas nieokreślony, dlatego przy kolejnych zmianach sprzedawców energii nie ma konieczności podpisywania nowej umowy dystrybucyjnej.

4. Zgłoś operatorowi systemu dystrybucyjnego zmianę sprzedawcy

Możesz to zrobić za pomocą formularzy dostępnych na stronie internetowej dystrybutora.

5. Dostosowanie układu pomiarowo rozliczeniowego (liczników)

Koszty dostosowania ponosi właściciel układu (grupa taryfowa B) lub OSD.

6. Rozliczenie z dotychczasowym sprzedawcą.

Na podstawie odczytu z licznika nastąpi zamknięcie okresu rozliczeniowego (na dzień zmiany sprzedawcy). Rozliczenie powinno nastąpić w ciągu 5 dni roboczych od dnia zmiany umowy.

Zazwyczaj zmiana dostawcy prądu nie powinna zająć więcej niż 30 dni.

Pomoc w zmianie dostawcy energii – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Jeżeli nie chcesz zajmować się zmianą sprzedawcy, nie wiesz, którzy dostawcy energii, mogą mieć dla ciebie najlepsze propozycje, ale chcesz oszczędzać na energii elektrycznej, to skontaktuj się z naszą firmą. Razem z nami zmiana dostawcy energii jest bardzo prosta i szybka, ponieważ zajmiemy się tym w twoim imieniu.