Dlaczego warto mieć swojego doradcę energetycznego?

Współpraca z doradcą to przede wszystkim odciążenie zasobów firmy w zakresie zarządzania sprawami związanymi z energią elektryczną. Doradca przeprowadza kompleksowy audyt potrzeb klienta, analizuje sytuację rynkową i dokonuje zakupów energii w momencie dogodnym dla klienta, a nie dla sprzedawcy.

W naszej firmie Rafik-Pol zapewniamy klientom kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa energetycznego – dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tej właśnie branży, szerokiemu rozeznaniu, a także ciągłej współpracy z czołowymi dostawcami energii możemy zaproponować każdemu z naszych klientów profesjonalne i fachowe wsparcie.
Prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji związanych z naszymi usługami doradczymi i zachęcamy do umówienia się na spotkanie z doradcą.

Zadzwoń i porozmawiaj z specjalistą 530 030 603

Doradztwo energetyczne to obecnie oszczędność czasu poświęconego na analizę nowych propozycji energetycznych, które ciągle spływają do firmy – takimi ofertami zajmuje się doradca i analizuje je pod kątem opłacalności dla firmy.
Doradca energetyczny, poprzez swoje doświadczenie w branży energetycznej, może również dokonywać zakupów w ramach grupy zakupowej, negocjować w imieniu klienta nowe oferty, a także przeprowadzać przez cały proces zmiany dostawcy energii. W ten sposób klient nie musi zajmować się formalnościami samodzielnie, ponieważ może powierzyć je specjaliście w tej dziedzinie.

Współpraca z doradcą energetycznym to inwestycja w firmę

Dzisiaj doradztwo energetyczne, jak zauważają nasi klienci, jest też niezbędne w przypadku, gdy firma ma wiele punków poboru, szczególnie u różnych sprzedawców W różnych realizacjach. Wsparcie doradcy pozwala na szybkie ewidencjonowanie i optymalizację zakupów energii, a także na bieżące monitorowanie kluczowych parametrów energetycznych przedsiębiorstwa.

Istotna jest też jego obecność przy budowach stacji trafo (montaż transformatora, wymiana rozdzielni, modernizacja układu pomiarowego), ponieważ pomaga zaplanować ten proces, biorąc pod uwagę plany energetyczne klienta, dlatego współpraca z nim jest przyszłościowym wyborem, biorąc pod uwagę przyszłe koszty możliwe do ponoszenia z tytułu poboru energii elektrycznej.

Korzystaj bezpiecznie z najtańszej energii

W konsekwencji doradca pozwala na znaczące obniżenie kosztów dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz poziomu stresu osób odpowiedzialnych w firmie za sprawy energetyczne – to niezastąpiona pomoc, gdy rachunki za energię są wysokie i konieczne jest ich obniżenie. W takiej sytuacji doradztwo energetyczne będzie bezkosztowa inwestycją – dzięki współpracy z doradcą firma może rozwijać się jeszcze efektywniej, minimalizując swoje koszty stałe.
Współpraca z doradcą pozwala również na uniknięcie nieuczciwych sprzedawców – doradca drobiazgowo analizuje ofertę i zwraca uwagę na niebezpieczne dla klienta zapisy. W ten sposób można zapobiec podpisaniu niekorzystnej umowy sprzedaży energii, co dzisiaj zdarza się coraz częściej osobom, które nie posiadają w tej dziedzinie odpowiedniej wiedzy.